2021202020192018201720162015201420132012201120102009


22/12/2021
Веселковий тиждень

З 13 по 19 грудня 2021 р., під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, в Україні вперше відбувся Національний тиждень читання.
Наша бібліотека з радістю долучилася до цієї акції та провела «Тиждень кольорового читання», кожен день якого відповідав яскравим кольорам веселки.

 

17/12/2021
Загадковий охоронець вогнища святкового настрою

17 грудня 2021 року, напередодні Дня святого Миколая, у читальну залу завітали підопічні Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків на марафон добрих справ «Загадковий охоронець вогнища святкового настрою».

 

02/12/2021
Життя в стилі еко в Університеті третього віку

Жити в гармонії з навколишнім середовищем - ось чому ми навчаємось на курсі Стиль життя

Щочетверга читальна зала бібліотеки розквітає. На екрані з'являються квіти, квіткові композиції та клумби, а також творці квіткових чудес. Лекторка Ольга Зубренко та практик Ольга Янголенко розповідають про агротехніку, розкривають лайфхаки та секрети, а також пропонують підбірки літератури для більш поглибленого вивчення рослин, про які йде мова.

 

01/12/2021
Смартфон з користю!

Використовувати смартфон на максимум навчали цього тижня тренерки РТЦ.

Сучасний смартфон - не просто засіб зв'язку, іграшка або забаганка. За допомогою смартфона можна записатись до лікаря, замовити державні послуги, придбати або продати щось та навчатись.

 

28/11/2021
Голодомор: помста за свободу

Зустріч-вшанування

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору співробітники ХОУНБ прийшли до військовослужбовців Національної гвардії України в/ч 3017.

 

26/11/2021
Вчимося. Практикуємо. Спілкуємося

Семінар-практикум

«Вчимося. Практикуємо. Спілкуємося» - схоже на девіз, чи не так? Під цією назвою та гаслом пройшов семінар-практикум для бібліотекарів ТГ.

 

23/11/2021
Критичне мислення або як зайти в інтернет і вийти звідти в адекватному стані

П'яте заняття зі студентами Університету третього віку ''Протон'' було присвячене розвитку медіаінформаційної грамотності студентів.

Студенти елегантного віку, готові до отримання нових знань та цінної інформації, заходять до читальної зали, поступово сідаючи за столи. На початку заняття тренерка просить їх побути в ролі детективів. Попри здивування, студенти погоджуються...

 

18/11/2021
Найзнаковіші книги часів Незалежності

Книжкова виставка

В читальній залі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Найзнаковіші книги часів Незалежності».

 

18/11/2021
Бібліотека в TikTok

Вебінар

Для учасників конкурсу 18 листопада 2021 року було проведено другу частину вебінару «Бібліотека в TikTok».

 

18/11/2021
Ляльки мотанки. Майстер клас

В рамках роботи Університету третього віку «Протон» був проведений майстер клас з виготовлення ляльок мотанок

 

16/11/2021
РТЦ навчає цифровій грамотності

Регіональний тренінговий центр ХОУНБ продовжує активну тренінгову роботу

 

05/11/2021
Літературознавець світового рівня

Книжкова виставка

У РЦІ «Харківщина» представлено книжкову виставку, присвячену Леоніду Володимировичу Ушкалову (1956-2019).

 

05/11/2021
Університет третього віку «Протон» працює в бібліотеці

В Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці пройшли перші заняття в рамках проекту «Університету третього віку «Протон».

 

02/11/2021
Тренерки в шоці!

Шалений ажіотаж на курс Інформаційні технології змусив нас перетворити одну групу студентів на дві.

До речі, ви знаєте, як заглянути в пам'ять власного комп'ютера? А наші "протончики" тепер точно знають! Принаймні групи Університету третього віку Протон, які відвідали друге заняття з курсу "Інформаційні технології".

 

31/10/2021
Гвардійці проти інфодемії

Всесвітній тиждень медіаінформаційної грамотності - чудовий привід поговорити про інфодемію та запобігання їй.

31 жовтня – останній день Всесвітнього тижня медіаінформаційної грамотності. І ми не знехтували цією датою, а поїхали говорити про споживання інформації з гвардійцями Військової частини 3017 Національної гвардії України.

 

26/10/2021
Театральний провокатор

28 жовтня Роману Віктюку виповнилося б 85 років. Режисер, народний артист України (2006 р.), народний артист Росії, постановник і виконавець ролей, експериментатор – він був яскравою особистістю на сцені та в житті. Світового визнання й слави здобув Роман Віктюк як режисер-новатор, який створював на сцені власний світ і визначив театральну естетику
ХХ ст.

 

26/10/2021
Протончики в бібліотеці. Що роблять? Навчаються!

Розпочалась співпраця нашої бібліотеки та проєкту Університет третього віку Протон.

Сьогодні відбулось перше заняття практичного курсу "Інформаційні технології". Поговорили про комп'ютери, їх види, операційні системи та специфіку роботи. Зокрема, дізнались, що з комп'ютером треба спілкуватись мовою кліків та натискань, бо думок він не читає. Після цікавої теорії була ще цікавіша практикау програмі "Paint". Начебто просто малювання, але воно привчає впевнено користуватись мишкою та не боятись натискати на кнопки.

 

22/10/2021
Підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників: нові пріоритети і вимоги

Заняття з підвищення кваліфікації

З 18 ПО 22 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ В ХОУНБ ПРОХОДИЛИ ОНЛАЙН ЗАНЯТТЯ З ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗАВІДУВАЧІВ БІБЛІОТЕК-ФІЛІЙ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК ТА БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА МІСТА ХАРКОВА ЗА ТЕМОЮ ''ПІДВИЩЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: НОВІ ПРІОРИТЕТИ І ВИМОГИ''.

 

13/10/2021
Запобігання інфодемії за допомогою критичного мислення

Відкритий урок з медіаінформаційної грамотності для студентів Харківського фахового вищого коледжу мистецтв.

Карантин породжує велику кількість чуток, фейків та маніпуляцій на тему коронавірусу, щеплень та карантину в цілому. Навала цих явищ і називається інфодемія.

 

10/10/2021
Тренінг-квест з NETикету

Новий виїзд Майстерні медійної грамотності до Військової частини 3017 НГУ.

Останніми роками роль віртуальної комунікації стає все більш значною. Це пов'язане з досить великою кількістю факторів, одним з яких є карантинні обмеження. Але мережеве спілкування дещо відрізняється від реального, воно потребує певних навичок та знань. Чи є такі навички у гвардійців? З'ясовували в рамках тренінг-квесту.

 

06/10/2021
Безпечний онлайн для пенсіонерів

Зустріч Регіонального тренінгового центру з підопічними Територіального центру соціального обслуговування населення Московського району м. Харкова

Інтернет приховує безліч небезпек: від маніпулятивних повідомлень до шахраїв, які прагнуть заволодіти вашими грошима. Але це не привід відмовитись від використання сучасних технологій в своєму житті, а лише мотивація до навчання! Принаймні для учасників тренінгу з безпечного використання інтернету в смартфоні.

 

01/10/2021
Серце, зігріте добром

Музична година

1 жовтня - Міжнародний день людей похилого віку. Цього дня до бібліотеки завітали підопічні Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків на музичну годину «Серце, зігріте добром».

 

30/09/2021
Від року до класики

Книжково-ілюстративна виставка

Людське життя немислиме без музики. Вона оточує нас всюди: вдома, в кіно, в магазині, в машині, в телефоні... Музика супроводжує нас від народження до кінця життя.
Відділ РЦІ ХОУНБ запрошує ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою "Від року до класики", яка присвячена Міжнародному дню музики - прекрасному святу, що відзначається 1 жовтня.

 

26/09/2021
Вижити в соціальних медіа

''Ми виживали як могли'', – могли б сказати учасники тренінгу-квесту від ''Майстерні медійної грамотності'', який ми влаштували для гвардійців Національної гвардії України 26 вересня.

Як живе бібліотека у неділю? Весело й галасно!) А ще медіаграмотно. Тож цієї неділі ми виживали як могли разом з гвардійцями Військової частини 3017 Національної гвардії України.

 

22/09/2021
Подружитись зі смартфоном? Не проблема!

Тренінг з цифрової грамотності та використання смартфонів і планшетів для підопічних територіального центру соціального обслуговування населення Московського району Харкова

Школярі та студенти вже розпочали навчальний рік, проте вивчення нового та опанування нових навичок можливе в будь-якому віці. Це вкотре доводять учасники циклу тренінгів з цифрової грамотності та використання смартфонів "Цифрова освіта на часі". 22 вересня нова група подружилась зі своїми смартфонами, перестала боятись вимикати їх та почала впевнено використовувати жести в управлінні роботою ґаджетів.

 

13/09/2021
Бенефіс яблука

Соковиті та смачні, хрумкі та рум'яні... Яблука – одні з найбільш улюблених та популярних фруктів. Природа дарує нам різноманіття сортів, у кожного з яких знайдеться свій прихильник. Осінь – час рясного яблучного врожаю, тож ми влаштували цілий «Бенефіс яблука» у нашому вікні.

 

05/09/2021
З Україною в серці

До Дня Незалежності України

5 вересня 2021 року бібліотекарі ХОУНБ запросили до себе на гостини військовослужбовців Нацгвардії. Святкова зустріч була присвячена 30-річчю Незалежності України.

 

02/09/2021
Квіткова абетка. Літера Л

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

27/08/2021
Ми - усміхнений народ?

Музично-інформаційна година

27 серпня 2021 року, до Дня Незалежності України, в читальній залі ХОУНБ відбулася музично-інформаційна година «Ми - усміхнений народ?».

 

19/08/2021
Бібліотека в Тік-Ток

Вебінар

Для учасників конкурсу 19 серпня 2021 року було проведено першу частину вебінару «Бібліотека в Тік-Ток».

 

10/08/2021
Шанель - це не мода, Шанель - це стиль

Виставка-експозиція

19 серпня відзначається день народження французької кутюр'є, однієї з важливих фігур в історії моди ХХ сторіччя - Коко Шанель, жінки, яка створила не тільки нечувані моделі одягу, драпіровок, парфумів, прикрас, але й унікальний стиль, що вплинув на кращих дизайнерів сьогодення.

 

09/08/2021
Застілля

Інформаційна година

9 серпня 2021 року для підопічних Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків відбулася інформаційна година «Застілля». Чи часто ви ходите у гості? Ні? А чому - немає часу? Але ж і раніше його часу було не більше…

 

29/07/2021
Виходимо на фінішну пряму.

Для учасників конкурсу 28 липня було
проведено вебінар «Ведення сторінок та
груп бібліотек у Фейсбук».

 

28/07/2021
«Ведення сторінок та груп бібліотек у Фейсбук»

Вебінар

Гаряче літо триває, у самому розгарі і наш конкурс «Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач». До завершення конкурсу залишилось ще досить часу, щоб стати його активним учасником.

 

27/07/2021
Квіткова абетка. Літера К, частина 2

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

21/07/2021
«Книжковий дайджест в Power Point»

Майстер –клас

Наразі наше життя таке стрімке, що люди здебільшого сприймають інформацію у візуальному контенті. Рухаючись у ритмі сучасності, бібліотекарі постійно вдосконалюють засоби промоції читання. І одним із таких - є саме книжковий дайджест.

 

02/07/2021
Літо з бібліотекою

З чим у вас асоціюється словосполучення ''Відділ технічної та сільськогосподарської літератури''? Між іншим, до нього віднесено багато чого: від вирощування рослин, розведення різних видів тварин до програмування та цілого спектру рукоділля!
Формувати правильні асоціації вийшли співробітники відділу під час акції ''Літо з бібліотекою''.

 

01/07/2021
Архітектурна симфонія Харківщини

Харківська ОУНБ започаткувала акцію «Літо з бібліотекою», яка передбачає різноманітні заходи, спрямовані на популяризацію роботи бібліотеки та читання.
У рамках акції Регіональний центр інформації підготував виставку-перегляд «Архітектурна симфонія Харківщини».

 

15/06/2021
Як не допустити пандемію в саду?

Зустріч у клубі квітникарів «Лілея»

Нарешті!
Клуб квітникарів вперше після початку локдауну зустрівся офлайн у приміщенні бібліотеки. Звичайно ж, для всіх учасників процесу це було справжнє свято, адже ми дуже скучили за живим спілкуванням без моніторів та екранів.

 

10/06/2021
Цифрова освіта на часі: тренінги в безпечному режимі

Підопічні територіального центру надання соціальних послуг Московського району Харкова продовжують вивчати величезний світ можливостей, що відкривається завдяки цифровій грамотності.

 

09/06/2021
Модель сучасної бібліотеки для територіальної громади

Школа професійної майстерності

9 червня 2021 року в ХОУНБ працювала онлайн школа професійної майстерності керівників публічних бібліотек Харківської області за темою: «Модель сучасної бібліотеки для територіальної громади».

 

08/06/2021
Дивовижний світ шиття

В народі кажуть: "Не голка шиє, а руки".
І правда, талановиті руки швачки здатні не лише пошити чудові нові вироби, а й подарувати нове життя старому одягу та іншим речам із тканини. До речі, це набагато корисніше для екології, ніж вироблення нових речей.

 

04/06/2021
«Цифрова освіта на часі». Тренінги продовжуються...

Регіональний тренінговий центр провів тренінг «Цифрова освіта на часі. Знайомимось з гаджетами» для підопічних Територіального центру надання соціальних послуг Московського району міста Харкова.

 

04/06/2021
Дивовижні місця Харківщини

Тисячі туристів мріють побачити європейські пам'ятки, єгипетські піраміди, азіатські простори. А між тим, скільки всього цікавого знаходиться поруч з нами: витончені палаци, забуті маєтки, стародавні городища і могильні кургани, природні заповідники. А берега Червонооскільського і Печенізького водосховищ - одні з найкрасивіших місць на Харківщини.

 

02/06/2021
Сакартвело – країна сонця та сильних духом людей

Інформаційно-музична година

2 червня 2021 року підопічні Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків завітали в Харківську обласну універсальну наукову бібліотеку на інформаційно-музичну годину «Сакартвело – країна сонця та сильних духом людей».

 

20/05/2021
Смугаста Берегиня

Віртуальна виставка літератури

Маленька смугаста бджола - найбільш корисна комаха на планеті. 20 травня відзначається Всесвітній день бджіл, тож давайте вшануємо смугастих берегинь життя на планеті нашою віртуальною виставкою.

 

13/05/2021
Перемога одна на всіх

13 травня 2021 року, до Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, в ХОУНБ відбувся літературно-музичний вечір «Травневий вальс. Перемога одна на всіх».

 

12/05/2021
Бузок - цілитель тіла та душі

Початок травня - вибух зелені навкруги, час дощів та солодкого аромату квітуючих дерев і кущів. На травень припадає квітування ніжного бузку- одного з найбільш популярних чагарників, що прикрашає вулиці впродовж декількох століть.

 

12/05/2021
Нарциси

Віртуальна виставка літератури

Ніжний подарунок весни - квітка нарцису. Вирощуванню та догляду за цими квітами присвячено нову віртуальну виставку відділу технічної та сільськогосподарської літератури.

 

12/05/2021
Квіткова абетка. Літера К, частина 1

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

05/05/2021
Харків в роки окупації. Бібліотечна альтанка розповідає…

Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відвідувачі бібліотечної онлайн альтанки дізналися цікаві факти про життя рідного міста в роки окупації.

 

21/04/2021
Всесвітній День Землі

Бібліотечна альтанка інформує

Інформативно цікавою була зустріч з підопічними територіального центру надання соціальних послуг Московського району міста Харкова 21 квітня, яка була присвячена Всесвітньому Дню Землі.

 

16/04/2021
Життя в стилі ЕКО

Віртуальна книжкова виставка

Дізнайтесь про екотехнології та їх використання з літератури, представленої на виставці.

 

15/04/2021
Квіткова абетка. Літера І

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

07/04/2021
Як зміцнити здоров’я після зими.

Поради надає «Бібліотечна онлайн альтанка»

У Всесвітній день здоров’я, 7 квітня, для підопічних Територіального центру надання соціальних послуг Московського району міста Харкова в рамках проекту «Бібліотечна онлайн альтанка» відбулася зустріч, яку було присвячено здоровому способу життя.

 

06/04/2021
Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи

Заняття з підвищення кваліфікації

З 5 по 9 квітня 2021 року в ХОУНБ проходять онлайн заняття з підвищення кваліфікації завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек та бібліотечних працівників Харківської області та міста Харкова за темою «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».

 

02/04/2021
Страви з історією

Флешмоб від Харківської ОУНБ

А у нас для вас флешмоб!
Смачно поїсти - одне з давніх та визнаних задоволень людства. Проте, окрім смаку, деякі страви ми цінуємо за відчуття приємної ностальгії, адже вони здатні викликати з глибин пам'яті приємні спогади.

 

01/04/2021
Сміх - справа серйозна

Інформаційно-музична година

Щороку 1 квітня відзначають Міжнародний день сміху. Тож цього дня в Харківській універсальній науковій бібліотеці відбувся захід для для підопічних Територіального центру соціального забезпечення Основ'янського району м. Харків.

 

01/04/2021
Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач

Обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек

ОКЗ «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА та ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» з 1 квітня по 1 вересня 2021 року проводить обласний огляд-конкурс серед публічних бібліотек «Публічна бібліотека в Фейсбук. Бути там, де читач».

 

26/03/2021
Цифрова грамотність- подушка безпеки сучасності

Віртуальна консультація

Цифрове майбутнє вже настало. Технології, існування яких здавалось неймовірним кілька десятків років тому, сьогодні стають буденністю, проникаючи в різні сфери нашого життя.

 

24/03/2021
Старий патефон

24 березня 1906 року в Харкові народилася Клавдія Іванівна Шульженко. Цій видатній співачці була присвячена зустріч в онлайн-альтанці для підопічних Московського територіального центру.

 

24/03/2021
Квіткова абетка. Літери Ж,З.

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

13/03/2021
Правильна поведінка в конфлікті

Виїзний тренінг у військовій частині Національної гвардії

Недільний ранок, мінлива хмарність і легке тепло початку весни. Поки хтось бачить сновидіння або просто насолоджується вихідним днем, тренінговий центр бібліотеки працює на виїзді.

 

12/03/2021
Свято любові, ніжності й краси

Музично-розважальна година

Нарешті! Після довготривалої перерви в читальній залі нашої бібліотеки для підопічних Територіального центру Основ’янського району відбулася музично-розважальна година «Свято любові, ніжності й краси», присвячена Міжнародному дню прав жінок і миру.

 

10/03/2021
Володимир Івасюк – символ української пісні

Зустріч в онлайн-альтанці для підопічних Московського територіального центру, яка відбулася 10 березня 2021 року, була присвячена Володимиру Івасюку – видатному українському композитору, поету, співаку.

 

09/03/2021
Тарас Шевченко: парадокси життя і таланту

Літературн-пізнавальна година

9 березня 2021 року. в Харківській обласній універсальній науковій бібліотеці учасниками традиційних Шевченківських днів стали студенти Харківського гідрометеорологічного технікуму.

 

05/03/2021
Цифрова освіта на часі

Відбулися перші оновлені тренінги для користувачів

Підвищення цифрової грамотності населення сьогодні є нагальною потребою в нашому суспільстві.

 

03/03/2021
Дивосвіт природи

Виставка

Незаймана природа стає все більшою рідкістю на Землі. З нагоди Всесвітнього дня дикої природи, оголошеного Генеральною асамблеєю ООН 3 березня, в РЦІ «Харківщина» підготовлена книжкова виставка «Дивосвіт природи».

 

03/03/2021
Літературний світ кохання

Виставка-інсталяція

Читаючи романи, кожна з нас захоплювалася, співпереживала, а часом уявляла себе в образі улюблених героїнь книг. Жінка для багатьох письменників є втіленням земної краси і неземного кохання.
«Літературний світ кохання» – така виставка-інсталяція представлена в РЦІ «Харківщина». Ми зібрали кілька знайомих жіночих образи і їх лялькові копії.

 

02/03/2021
Квіткова абетка. Літера Е.

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

01/03/2021
Леся Українка. Я буду крізь сльози сміятись

Аудіоподкаст

До 150-річчя від дня народження славетної української письменниці Лесі Українки бібліотекарі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки підготували аудіоподкаст «Леся Українка. Я буду крізь сльози сміятись».

 

27/02/2021
Подорож до епохи бароко

Нарешті, після довготривалої перерви, в стінах Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки залунала чарівна музика!
27 лютого 2021 року відбувся концерт-лекція за участю дітей музичної школи № 10 фортепіанного відділу класу Чумак Катерини Володимирівни. Подібний формат музичного заходу проводиться доволі рідко, та завдяки талановитому викладачу усі присутні поринули у подорож до епохи бароко – епохи, що поєднала в собі традиційне і новаторське.

 

24/02/2021
Майстерні медійної грамотності

Чи важливо дезинфікувати свої руки, робочі поверхні, ґаджети? Звичайно ж! Але як щодо "вірусів" та шкідливих "мікробів" у нашому інформаційному полі? Сьогодні гості "Бібліотечної альтанки" дізнавались про правила інформаційної гігієни та основи медіаінформаційної грамотності.

 

19/02/2021
Янгол мій

Відкриття виставки творчих робіт

19 січня 2021 року в Харківській універсальній науковій бібліотеці відбулося відкриття виставки творчих робіт «Янгол мій».

 

15/02/2021
Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи

З 15 лютого 2021 року в ХОУНБ розпочато онлайн роботу з підвищення кваліфікації завідувачів бібліотек-філій публічних бібліотек Харківської області та міста Харкова за темою «Діяльність публічних бібліотек-філій у соціокультурному просторі регіону: пошук нових форм та методів роботи».

 

15/02/2021
Ода вину

Перша чарка вина зміцнює, друга – веселить, а третя – стомлює.
Кажуть, що історія вина невіддільна від історії людства. Тисячоліттями воно супроводжувало людину, а людина оспівувала його смакові властивості.
Почитати про виноробство пропонує відділ технічної та сільськогосподарської літератури з 15 по 22 лютого на виставці літератури ''Ода вину''.

 

12/02/2021
Не така як всі

Віртуальна книжкова виставка

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку до 150-річчя з дня народження Лесі Українки

 

12/02/2021
Квіткова абетка. Літера Д.

Продовжуємо вивчати ''квіткову'' абетку!

Бажання прикрашати оточуючу територію з'явилось у людей ще в давні часи. І сьогодні садівники, дачники і любителі квітів, що живуть у багатоквартирних будинках із задоволенням використовують декоративні рослини для створення затишку й краси на прибудинкових територіях.

 

11/02/2021
Ми пам’ятаємо, коли читаємо

У найкращих традиціях бібліотекарі ХОУНБ продовжють бесіди на теми маст-ноу. Розмова в онлайн-альтанці для підопічних Московського територіального центру сьогодні була про користь від книг, бо найпростіший спосіб, який допомогає поліпшити пам'ять, лежить на поверхні — це читання.

 

08/02/2021
Пророщуй здоров'я: мікрогрін

Пропонуємо взяти участь у новому челленджі від ХОУНБ, який відбуватиметься впродовж лютого-березня у соціальній мережі Facebook.
Спробуйте виростити вдома та вживати в їжу мікрогрін – проростки насіння різноманітних сільськогосподарських культур.

 

08/02/2021
Інтер'єр в стилі Lovestory

Холодні лютневі вечори стають теплішими, коли вдома панує атмосфера кохання, чи не так? Тим паче, попереду свято всіх закоханих – День Святого Валентина. Саме час налаштуватись на романтичний настрій із новою виставкою у відділі технічної та сільськогосподарської літератури ''Інтер'єр в стилі Lovestory'', яка продовжується з 8 по 15 лютого.

 

05/02/2021
Винний у любові до України

Віртуальна книжкова виставка

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку до 120-річчя від дня народження Валер’яна Підмогильного

 

27/01/2021
Тренуємо пам’ять. Легкі вправи на кожен день

Онлайн-альтанка

27 січня 2020 року в онлайн-альтанці ХОУНБ було традиційно людно.
Бібліотекарі гостинно приймали підопічних Московського терцентру.
Розмова йшла про тренування нашої пам’яті, а це завжди цікава та актуальна тема.

 

25/01/2021
День злуки і злагоди

Віртуальна книжкова виставка

Пропонуємо до вашої уваги віртуальну виставку до дня соборності України.

 

16/01/2021
Інновації очима юних

Віртуальна виставка літератури

17 січня відзначається світовий День дитячого винаходу.
Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети і ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. До речі, саме дітьми та підлітками були винайдені такі звичні нам речі, як водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці, снігоходи, ласти для плавання і шрифт Брайля.

 

13/01/2021
Про життя видатних людей

Книжковий дайджест

Сьогодні в бібліотечній онлайн альтанці було людно. До нас у гості завітали підопічні Московського територіального центру на книжковий дайджест «Про життя видатних людей». Темою зустрічі був огляд книг, присвячений видатним людям минулого та яскравим особистостям сучасності.

 

 

Якщо потрібно, скористайтесь функцією пошуку:

 

 

Copyright © ХОУНБ, 2001-2022   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16