| Поляки Харківщини на тлі радянського тоталітарного режиму. Т. 1. Долі поляків Харківщини у роки більшовицьких репресій в Україні

Поляки Харківщини на тлі радянського тоталітарного режиму. Т. 1. Долі поляків Харківщини у роки більшовицьких репресій в Україні


Поляки Харківщини на тлі радянського тоталітарного режиму. Т. 1. Долі поляків Харківщини у роки більшовицьких репресій в Україні : зб. док. / Ген. консульство Республіки Польща в Харкові, ГО «Дім Полонії на Сході», ГО «Центр дослідження і популяризації польської спадщини на Слобожанщині», Держ. арх. в Харків. обл. – Харків : Золоті сторінки, 2020. – 178 с. – Текст укр., рос., пол.

 

Розділ: Суспільно-політичне життя краю

 

 

У збірнику презентовані документи з Державного архіву Харківської області, які ілюструють репресивну політику більшовицького режиму щодо поляків на теренах нашого міста і області в 1920–1930 рр. Опубліковані першоджерела (постанови про здійснення обшуків, протоколи допитів, обвинувальні висновки, заяви ув’язнених, витяги з протоколів Судової трійки при Колегії ДПУ УСРР, витяг із протоколу рішень про розстріл, акт про виконання вироку) відображають різні аспекти і процесуальні етапи функціонування радянської репресивної машини. Окрему групу матеріалів складають реабілітаційні документи (листи-запити родичів до різних державних установ, висновок прокуратури щодо доцільності реабілітації певної особи, протест у порядку прокурорського нагляду, ухвали судової колегії в кримінальних справах Верховного Суду УРСР та ін.), які дозволяють уточнити сторінки біографій фігурантів збірника і простежити їх життєву долю вже після засудження. Героями документів, які увійшли до цієї книги, є представники різних соціальних шарів і професійних груп польської громади Харківщини, а також поляки, які випадково опинилися на теренах нашого регіону в 1920–1930 рр.
Для зручності у виданні наведено перелік основних абревіатур і скорочень, іменний та географічний покажчики.
Збірник адресовано широкому колу читачів, які цікавляться історією України і Польщі, феноменом життя людини в умовах тоталітарного суспільства і при цьому прагнуть пізнавати минуле з перших рук, звертаючись до історичних джерел.

 

В цьому розділі також

 | 25 лет Харьковской областной организации ветеранов Украины
Сурен Кочарян | Армянская община Харькова (1863–2010 гг.)
 | Поляки на Харківщині
Василий  Журавель | Мы – мост из прошлого в грядущее
 | Российско-украинская дружба. Время и судьбы

Copyright © ХОУНБ, 2001-2024   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16