26/11/2021

Вчимося. Практикуємо. Спілкуємося

Семінар-практикум

«Вчимося. Практикуємо. Спілкуємося» - схоже на девіз, чи не так? Під цією назвою та гаслом пройшов семінар-практикум для бібліотекарів ТГ.

Тож що саме ми вивчали, навіщо обговорювали та як практикуватимемо?

Від директорки ХОУНБ Наталі Шостко та заступниці директора з наукової роботи Лариси Федотової дізнались про офіційне – Наталя Іванівна розповіла про нормативно-правові основи діяльності бібліотек, кадрові питання, а Лариса Миколаївна про ведення внутрішньої документації. Для чого? Бо документи треба тримати в порядку та розуміти як їх використовувати в своїй діяльності.

Від документів перейшли до основ, без яких неможливе існування бібліотеки – фондів. Як правильно сформувати та тримати в тонусі фонд бібліотеки розповіла Марія Кучеренко. Хто ж подасть цю інформацію краще, ніж практик – завідувачка відділом комплектування нашої бібліотеки, яка старанно та завзято працює не лише з нашими власними фондами, а й з книгами від УІК (які привозять цілими машинами).

А щоб розібратись у власному фонді, треба організувати його за допомогою класифікації. Зараз для цього застосовується система УДК, про яку розказувала Ірина Ісаєва, фахівчиня відділу обробки літератури. З УДК іноді буває складно, але яка ж вона зручна, з цим неможливо не погодитись.

Фонд маємо, документи на нього теж, але щоб не розгубитись, треба скласти план дій! Про планування, звітність та моніторинг діяльності бібліотек поговорили з Ганною Бакаєвою. Вона знає про бібліотечну звітність все, адже керує нашим науково-методичним відділом і постійно тримає руку на пульсі справ у бібліотеках області. Питань щодо звітності завжди багато, не обійшлось без обговорення і цього разу.

Бібліографічна та краєзнавча діяльність лишається актуальною, адже відкрита до застосування інноваційних форм. Важливість та цікавість цих напрямків знов показала Лариса Сашкова, яка завідувачка регіональним центром інформації «Харківщина». Пізнавати свій край з нових сторін, постійно відкривати таємничі й незвичні сторінки історії своєї Батьківщини – це і цікаво і зараз в тренді, а ми, бібліотекарі, за трендами слідкуємо.

Про те, як не лише приготувати крутий захід, але й «смачно» подати інформацію про нього в соціальних мережах розповіла Ольга Зубренко. Правильний вибір соціальної мережі та форм взаємодії з користувачем – запорука успіху та впізнаваності бібліотеки в час переходу до онлайн спілкування.

Розкриємо вам секрет: ми збираємо від бібліотек області прес-релізи їх новин і викладаємо у вигляді дайджестів на нашому сайті та у соцмережі фейсбук. Якщо ви про це вже знали – значить, ви уважно слідкуєте за нашими новинами і нам від цього приємно. А формулу класного прес-релізу для нашого сайту, особливо питання якісних фотографій, розповідала Ірина Казьміна, редакторка відділу автоматизації, яка збирає та публікує новини бібліотек.

Як багато інформації та форм роботи, погодьтесь! А що робити, коли не знаєш або не вмієш чогось, бо неможливо просто взяти і знати одразу все? Наталя Грачова, головна методистка науково-методичного відділу, знає, де брати не лише натхнення та ідеї, а й корисну інформацію для професійного розвитку. Вона поділилась цією цінною інформацією, адже ми прагнемо, щоб бібліотечні фахівці та фахівчині нашої області могли впевнено виконувати свою роботу на радість та користь громади.

Так, інформації вийшло багацько, але це був лише анонс, а надалі на учасників семінару ще чекатиме цикл семінарів, вебінарів, тренінгів та майстер-класів від нашої бібліотеки, щоб робота була ефективна, читачі задоволені, а бібліотекарі радісні від того, що роблять багато корисного.

 

Проекти, програми