21/10/2020 / Дворічанський р-н

Змайструємо казку з Джанні Родарі!

Творча майстерня

В Дворічанській дитячій районній бібліотеці відкрита творча майстерня до ювілею італійського казкаря.

23 жовтня 2020 року ми відзначаємо 100-річний ювілей Джанні Родарі. Цього італійського письменника ми знаємо як автора чудових оригінальних казок, відомих всім нам з дитинства. В них є і сміливий хлопчик-цибулька («Пригоди Цибуліно»), і подорож у космос на «Планету Новорічних Ялинок», і розповідь про те, як іграшки знайшли своїх господарів – дітей із бідних сімей («Подорож Голубої Стріли»), і пригоди хлопчика з найгучнішим голосом у світі («Джельсоміно в Країні брехунів»), і «Казки по телефону», які розповідав своїй доньці батько-комівояжер.
Джанні Родарі хотів, щоб усі ми не лише любили читати чи слухати казки, а й самі навчилися їх складати. Заради цього він, ставши вже знаменитим письменником, написав серйозну книгу «Граматика фантазії», у якій показав, що створити казку може будь-хто з нас. Треба лише цього забажати і повчитися.
Ось декілька прийомів від майстра-казкаря: 1) Написати казку з одного слова, підібравши слова на кожну з його літер, і саме їх взяти за основу фантастичної історії; 2) Придумати фантастичне запитання. Наприклад: «Щоб було, якби до вас постукав крокодил?» і скласти розповідь за цією темою; 3) Скласти казку-навиворіт: «Козенята – злі, а вовк – добрий». Як би могли розгортатися події?; 4) Створити продовження відомої казки, додавши до неї якісь новітні елементи (як вам Червоний Капелюшок і вертоліт?); 5) Зробити «казковий салат», поєднавши героїв різноманітних казок.
Маючи під руками такий посібник з творчості, кожен із нас здатен вигадати власну казку, що і запропонувала зробити усім бажаючим Дворічанська ДБ. Щойно створена «Казкова майстерня Джанні Родарі» поки що буде працювати при бібліотеці переважно у віртуальному форматі. Свій казковий твір юні літератори можуть надіслати на електронну або поштову адресу закладу, чи принести до бібліотеки в друкованому чи електронному варіанті. Надіслані твори стануть не тільки основою майстерні, а й згодом візьмуть участь в різноманітних літературних конкурсах.
Бажаємо натхнення юним казкарям і чекаємо на їх твори в Дворічанській дитячій бібліотеці!

 

Новини та події

01/12/2020
Життя на голці
До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом 30/11/2020
Американський письменник. Гуморист. Сатирик, публіцист
Тематична полиця 30/11/2020
Не дай СНІДу шанс
Виставка-попередження 30/11/2020
Сонячний світ дитинства творів Марка Твена
Відкритий перегляд літератури 28/11/2020
Ці трагічні «30-ті» чорні
Виставка-набат 28/11/2020
Український Голокост «1932-1933
Виставка-репортаж 27/11/2020
Чорна сповідь України
Виставка-інсталяція

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16