22/09/2020 / Сахновщинський р-н

Моя Сахновщина - окраса України

Цикл масових заходів

«Моя Сахновщина - окраса України» - під такою назвою розпочався цикл масових заходів по бібліотеках району. В Сахновщинській центральній бібліотеці до послуг читачів оновлена постійно діюча книжкова виставка.

Сахновщинський район Харківської області по праву називають серцем Приорілля. Він є одним з наймолодших районних центрів Харківщини. Заснований переселенцями з Кобеляцького повіту Полтавської губернії хутір названий Кобелячан. Згодом поселення отримало назву від прізвища поміщика Сахновського, через землі якого було прокладено залізницю. На початку 90 – х рр. ХІХ століття Сахновщина значно виросла й перетворилася на селище між Лозовою та Костянтиноградом (1897– 1900 рр.)
У 1923 році селище стає районним центром Красноградського округу Полтавської губернії, з 1925 року – Полтавського округу. З 1932 року Сахновщина – районний центр Харківської області.
Історія рідного краю є епізодичною, недостатньо дослідженою, і тому продовжує привертати увагу істориків, особливо зараз, коли з часу заснування Сахновщинського району минуло багато років. Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію рідного краю, держави. Як відомо, все в житті починається з малого, так і історія нашої держави починається з маленьких сіл і містечок. Без знання історії рідного краю не можна говорити про національну гідність. Знайомство з історією рідного краю збагачує душу високими думками і глибокими почуттями відданості Батьківщині.
Земля, якою б прекрасною вона не була, без людей, які її населяють, залишається лише точкою на географічній карті. Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. В Сахновщинському районі народилося багато видатних людей, які прославили свій рідний край.
Сахновщинська земля – Батьківщина багатьох видатних людей, яких знає вся Україна, які стали гордістю нашого рідного краю. Так у селі Дар – Надежда народився поет, прозаїк, М.О.Яловий (Юліан Шпол), у селі Марївка – поет – гуморист, сатирик В.Т.Гунько. Сахновщина – батьківщина відомих поетів Г.Г.Половинка та В.М.Верховеня, заслуженого артиста України О.Т.Заворотнього, композитора Л.Попернацького. Кожен з них по – різному (музичними творами, картинами, поезією) прославили рідний край і увічнили пам'ять про нього. Ми, сахновщани, пишаємося земляками, які посідають чільне місце у вітчизняній культурі. Своїми творчими здобутками вони прославили Харківщину і заслуговують на увагу, пошану і пам'ять.

 

Новини та події

26/10/2020
Час не має влади над пам'яттю
До Дня визволення України від фашистських загарбників 23/10/2020
Поличка ювіляра: Борис Олійник
До 85-ї річниці від дня народження 21/10/2020
І вогник ним засвічений не згас
Книжково-ювілейна виставка 21/10/2020
Легендарна українська народна співачка
Тематична полиця 21/10/2020
Змайструємо казку з Джанні Родарі!
Творча майстерня 20/10/2020
По земному про високе
Тематичний куточок 16/10/2020
Відомий гетьман України
Відкритий перегляд літератури

всі новини

Copyright © ХОУНБ, 2001-2020   ::   info@library.kharkov.ua

61003 Харків, вул. Кооперативна, 13  :  (057) 731-25-16